top of page

ŠKODLIVÝ ZABIJÁK - ASPARTAM!

Obrázek autora: Lada ZeitLada Zeit

Aktualizováno: 7. 10. 2024

Máte rádi Colu Light, LIGHT potraviny a v potravinách vybíráte výrobky s nízkým obsahem cukru?


Dejte si pozor na Aspartam!


Umělé sladidlo, které je obsaženo ve více než 5000 potravinách a nápojích. V USA začal tvrdý boj proti sladidlu „aspartam“. Zatímco v Americe stále více spotřebitelů odmítá kupovat produkty, obsahující NutraSweet (aspartam), díky osvětě nezávislých organizací je také možno sledovat pokles jeho spotřeby, v České republice vládne neinformovanost, které zneužívají výrobci této látky a producenti potravin, přidávající ji do svých výrobků.


Aspartam se skládá ze tří chemikálií:

  1. aminokyselina FENYLALANIN

  2. KYSELINA ASPARTAMOVÁ

  3. MELANOL (známý též pod názvem METYLALKOHOL)


Ačkoliv reklama tvrdila, že aminokyseliny fenylalanin a kyselina aspartamová (asparát, kys. asparagová) v aspartamu jsou metabolizovány stejným způsobem, jako jejich přírodní ekvivalenty, výzkumy ukázaly něco jiného. Konzumace aspartamu například v sodovkách způsobuje invazi aminokyselin, které vznikají štěpením proteinů potravin. Právě tento rychlý vzestup hladiny aminokyselin může způsobovat potíže.

Tvrzení na obalech tohoto sladidla, že je organismus běžně přijímá, je pololež! Přijímá je v komplexu aminokyselin, ze kterých jsou tvořeny bílkoviny a které jsou na sebe vázány- samostatně okleštěné jsou toxické! Aspartamová kyselina a fenylalanin se bez ostatních aminokyselin nacházejících se v bílkovinách chovají jako neurotoxiny. Proto mohou projít bez zábran až do mozku a napadat mozkové neurony.

Nikdo nenamítá nic proti faktu, že aspartamu se musí vyhýbat lidé trpící FENYLKETONURIÍ (PKU). Tito pacienti postrádají enzym potřebný pro konverzi FENYLALANINU na další aminokyselinu TYROSIN. Výsledkem je nahromadění velkého množství FENYLALANINU, což může mít za následek poškození mozku.

Je třeba poznamenat, že k nadměrné hladině této aminokyseliny mohou být náchylní i lidé trpící jinými chorobami, než fenylketonurií – například lidé s nedostatkem železa, lidé s oslabenými či nemocnými ledvinami, diabetici… U těchto lidí představuje konzumace aspartamu zvýšené riziko otravy.


Aspartam se při vysokých teplotách rozkládá.

Když teplota aspartamu dosáhne 30°C, rozkládá se na jednotlivé složky. Tímto je urychlována absorpce metanolu. Toto je pouze počáteční stupeň jeho rozkladu. Při 40°C se za pomocí trávících enzymů v lidském těle metanol v aspartamu změní ve formaldehyd a následně v kyselinu mravenčí, která způsobí metabolické překyselení. Formaldehyd je roztok, určený k balzamování mrtvých těl, jeho klasifikace je třídy A-karcinogen život ohrožující neurotoxin. Kyselina mravenčí je jed, který se vyskytuje v kusadlech červených mravenců, kterým zabíjejí své oběti.

Výrobci uvádějí, že delší vaření a vyšší teploty snižují sladivost aspartamu, proto doporučují sladit až hotová jídla. Aspartam se totiž při vysokých teplotách rozkládá na formaldehyd (karcinogenní látku). METANOL sám o sobě je vysoce toxický i ve zcela nepatrných dávkách. Mezi nejznámější poruchy, které metanol (metylalkohol) v organismu způsobuje, patří: slepota, tělní otoky, edémy mozku, záněty slinivky břišní, záněty srdečního svalu. Ačkoliv správa pro potraviny a léčiva tvrdí, že ohrožení metanolem v důsledku konzumace aspartamu není „dostatečně vysoké pro toxické působení“, kumulativní efekty přijímání vysokých dávek metanolu (každý den v mnoha potravinách), nejsou probádány.

Aspartam způsobuje zvýšenou touhu po uhlovodanech a vy tloustnete. Ukázalo se, že když pacientům vzali aspartam, jejich průměrný váhový úbytek byl 8,5 kg na osobu. Formaldehyd se ukládá v tukových buňkách, zvláště na hýždích a stehnech.

EPA (www.epa.gov) vydala následující stanovisko k metanolu v lidském těle…, jeho maximální doporučená denní dávka je 7.8 miligramu denně… „. Jeden litr dietní limonády obsahuje okolo 56 miligramů methanolu. "Vyznavači“ aspartamu potom v průměru tímto přijmou více než 250 miligramů methanolu denně, čili zhruba 32× více, než je limit.

Zpráva FDA (www.fda.gov) zahrnuje 92 dokumentovaných symptomů, vznikajících jako následek používání aspartamu. Zde jsou ty nejhlavnější: otupělost, bolesti hlavy, únava, závratě, bolesti žaludku, bušení srdce, zvyšování hmotnosti, podrážděnost, úzkost, ztráty paměti, halucinace, vyrážky, záchvaty, slepota hučení v uších, deprese, ztráta sluchu, křeče, ztráta chuti, nespavost, slabost, bolesti vystřelující do končetin…

Některé choroby, na jejich vzniku se podílí, či přímo zapříčiňuje aspartam: nádory mozku, roztroušená skleróza, epilepsie, chronické bolesti svalů, chronická únava, Parkinsonova či Alzheimerova choroba, diabetes, mentální retardace, maligní tumory lymfatické tkáně, defekty u dětí… TAKŽE: pokud používáte aspartam a trpíte bolestmi hlavy, depresemi, zhoršenou výslovností, ztrátami paměti, tumory lymfatické tkáně, ztrátami vnímání či vystřelujícími bolestmi v nohách, ztrátami rovnováhy, závratěmi, úzkostí, chronickou únavou, ztrátou vidění, odchlípením sítnice, bušením srdce, můžete trpět NEMOCEMI Z ASPARTAMU!


VYŘAĎTE ASPARTAM ZE SVÉ STRAVY!

Vědci z Massachusettského Technologického Institutu zkoumali 80 lidí, kteří trpěli onemocněním mozku po konzumaci aspartamu. Dokázali, že veřejně ohrožuje zdraví a žádali okamžité stažení produktu z trhu. Zřetelně jsou vidět rostoucí případy nemocí, souvisejících s aspartamem. Fenylalanin v aspartamu zvyšuje riziko onemocnění mozku a blokuje produkci serotoninu. Nízká produkce serotoninu vede k depresím, zuřivosti a paranoie. Zapomnělo se také říci, že aspartam díky tomu, že snižuje hladinu serotoninu, zvyšuje touhu po cukru, tudíž můžete přibírat na váze. Od chvíle, co přišel NutraSweet na trh, začala rapidně vzrůstat obezita.


NutraSweet (Aspartam) NENÍ POTRAVINOVÝ DOPLNĚK, JE TO SLADKÝ CHEMICKÝ JED!

V laboratorních testech se u zvířat, kterým dávali aspartam, rozvinuly mozkové nádory (fenylalanin vnikne do DXP – mozkového nádorového činitele). Testy na zvířatech dokázaly, že aspartam zapříčiňuje vznik tumorů mozku, stejně jako nádory prsu!

Metanolová otrava napodobuje příznaky roztroušené sklerózy a mnoho lidí bylo takto chybně diagnostikováno. Skleróza multiplex není rozsudkem smrti, ale otrava metanolem ano. V případě kožní tuberkulózy bylo zjištěno téměř stejné rozšíření jako u roztroušené sklerózy, speciálně v souvislosti s konzumací dietní Coly a dietní Pepsi. Oběti metabolické otravy pily tři až čtyři třídecové plechovky těchto nápojů denně, někteří i více.


Ani v případě kožní tuberkulózy způsobené aspartamem oběť neví, že viníkem je aspartam. V dobré víře, že konzumuje něco dietního, zdravého, bez cukru, pokračuje v konzumaci, která zhorší kožní tuberkulózu do stadia, ve kterém někdy dojde až k ohrožení života. I přes to, že lidé trpící kožními vředy přestali konzumovat aspartam, příznaky jim zůstaly. Tuto nemoc jsme bohužel nemohli zvrátit. Na druhé straně: u případů, které byly mylně diagnostikovány jako roztroušená skleróza (když ve skutečnosti byla příčinou otrava metanolem), došlo většinou k postupnému odeznění příznaků. Viděli jsme případy, že se lidem vrátil zrak i sluch.


Dr. Blaylock napsal knihu nazvanou: „Exvirotoxiny – chuť, která zabíjí“. Dr. H.J.Roberts, specialista na cukrovku a světový expert na otravu aspartamem, je autorem knihy názvem: „Ochrana proti Alzheimerově nemoci“. Vyložil v ní, jak otrava aspartamem urychluje tuto nemoc. Ženy jsou diagnostikovány s Alzheimerovou chorobou již od 30 let věku.


Dr. Roberts si uvědomil, že než byl aspartam poprvé označen jako původce choroby, jeho pacienti s cukrovkou vykazovali ztrátu paměti, zmatek a krutou ztrátu zraku. Na sjezdu Americké lékařské společnosti doktoři připustili, že to nevěděli. Divili se, proč záchvaty byly tak těžké (fenylalanin v aspartamu snižuje práh záchvatnosti, vyčerpá zásobu serotoninu, což zapříčiní maniodepresivní záchvaty, záchvaty strachu, agrese a nenávisti.


Aspartam je obzvlášť nebezpečný pro diabetiky, kteří často trpí retinopatií (onemocněním sítnice způsobeným poruchou krevního oběhu). Jednou z příčin je aspartam. Může dojít až k akutní ztrátě paměti, případně bezvědomí a smrt.


Ztráta paměti je v důsledku toho, že aspartamová kyselina a fenylanin jsou neurotoxiny bez ostatních aminokyselin nacházejících se v bílkovinách. Proto mohou projít bez zábran až do mozku a napadat mozkové neurony.


Dr. James Bowen nazývá NutraSweet (Aspartam), instantním kontrolorem plodnosti. A politováníhodné ženy srkají dietní limonády na porodních klinikách. Jak smutné! Profesor pediatrie a genetiky, Dr. Louis Eisa, zveřejnil již v roce 1987: „Aspartam je velmi známý neurotoxin a teratogen (látka, zapříčiňující defekty u dětí).“ V doposud nedefinovaném množství může aspartam u rostoucího dítěte v děloze vyvolat poruchy vývoje mozku.


Dr. Roberts dokazuje, že používání aspartamu v těhotenství může být příčinou vrozených vad:Fenylanin se postupně shromažďuje a koncentruje v placentě a zapříčiňuje mentální retardaci dítěte.

V květnu roku 1992 oficiální časopis amerického letectva – Flying Safety – zveřejnil následující zprávu: „Jak bylo zjištěno, piloti, kteří pili dietní limonády s aspartamem, jsou více náchylní k závratím. Dále bylo zjištěno, že se mohou vyskytovat nenadále ztráty paměti, či přeludy.“


Podle dalšího tvrzení v knize Doba jedová od Anny Strunecké (známé jako odpůrkyně přídatných látek v potravinách) byl Aspartam původně vyvinut jako bojová neurotoxická látka. Měl ovlivňovat myšlení nepřítele na bojišti a v zázemí měl být roznášen kontaminovanou vodou a dlouho trval spor, zda aspartam schválit jako potravinářské sladidlo.


Anna Strunecká v knize Doba jedová tvrdí, že náruživý konzument nápojů slazených aspartamem do sebe může dostat až 250 miligramů metanolu denně, což prý 32× překračuje bezpečný limit. Podle FDA je sice maximální doporučená (bezpečná) denní dávka metanolu 7,1 až 8,4 mg!


Fenylalanin v aspartamu zvyšuje riziko onemocnění mozku a blokuje produkci serotoninu. Nízká produkce serotoninu vede k depresím, zuřivosti a paranoie. Zapomnělo se také říci, že aspartam díky tomu, že snižuje hladinu serotoninu, zvyšuje touhu po cukru, tudíž můžete přibírat na váze.


Jedno z nejpoužívanějších umělých sladidel na světě je právě aspartam - potencionálně rakovinotvornou látku. Podle zdrojů agentury Reuters a WHO se v tomto smyslu vyjádřili výzkumníci Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny (IARC), která působí při Světové zdravotnické organizaci (WHO).


Látka se používá ke slazení žvýkaček nebo sycených limonád, včetně Coca-Coly light, light jogurtů, sušenek apod. dodává agentura. Výrobci sladidel práci IARC kritizují.


Posudek IARC má na základě všech zveřejněných důkazů posoudit, zda určitá látka představuje potenciální nebezpečí, či nikoli. Závěry IARC neříkají, jaké množství výrobku nebo látky může člověk bezpečně zkonzumovat. K tomu se vyjadřuje jiný expertní výbor WHO, který se zaměřuje na potravinářské přídatné látky (JECFA). Klíčové jsou také výroky národních regulačních orgánů.


Stanovisko IARC ale ovlivňuje veřejné mínění a může přispět k tlaku na výrobce dotčených potravin. Podobná prohlášení IARC v minulosti u různých látek vyvolala mezi spotřebiteli obavy z jejich používání!


Vedla také k soudním sporům a přiměla výrobce přepracovat receptury a používat alternativy kritizovaných látek. Například v roce 2015 označila IARC herbicid glyfosát za „pravděpodobně rakovinotvorný“, což mělo dopad na mnoho firem.


Možnou škodlivostí aspartamu se aktuálně zabývají oba zmiňované orgány. Podle zdroje agentury Reuters se oba dokumenty budou vzájemně doplňovat a představují „první zásadní krok k pochopení rakovinotvornosti“ a změny legislativy.


Činnost IARC kritizují výrobci sladidel. „IARC není orgánem pro bezpečnost potravin a její hodnocení aspartamu není vědecky komplexní a je do značné míry založeno na široce zdiskreditovaném výzkumu,“ uvedla Frances Huntová-Woodová, generální tajemnice Mezinárodní asociace výrobců sladidel.


Závěrem:

Místo Light Coca Coly, Light Pepsi, jiných LIGHT jogurtů a potravin raději nakupujte potraviny plné živin - jenem že jich zkonzumujete méně, ale ASPARTAM nebude ovlivňovat vaše chutě a nebude vás "nutit" dohánět deficit, který tělu chybí. Sníží se vám potřeba konzumace na sladké, přejídání se a večerního hledání brambůrek.


Raději si kupte slazenou Coca-Colu, rozdělte si ji po celý den a získejte tak kalorický příjem který vás nebude nutit konzumovat nezdravá jídla - a to jen díky vytvořené závislosti na tomto tichém zabijákovi!





 
 
 

Comments


Veškerá práva vyhrazena Lada-Zeit® 2024 a jiných spolupracujících subjektům v rámci spolupráce "SMOZ", včetně zveřejněných informací a fotografií.

bottom of page