top of page

SOUKROMÁ CANISTERAPIE

Canisterapie je forma terapie, která využívá interakci mezi člověkem a psem za účelem dosažení různých zlepšení v psychickém, fyzickém a sociálním zdraví. Canisterapie se často používá ve zdravotnických, vzdělávacích a sociálních institucích k podpoře léčby nebo zlepšení kvality života lidí.

Pes je v tomto procesu považován za terapeutického spojence, který může napomoci ke snížení úzkosti, zlepšení nálady, podpoře komunikace a zvýšení motivace k aktivitám. Terapeutické interakce s psem mohou být zvláště prospěšné pro lidi s mentálním postižením, dětmi s poruchami autistického spektra, lidmi trpícími depresí nebo úzkostí a také pro ty, kteří procházejí rehabilitací po úrazech nebo operacích.

IMG_6321.jpg

TERRY

  • Terry je zkušená asistenční fenka s výcvikem, která je specializovaná na práci s různými skupinami lidí.

  • S dětmi pracuje jako terapeutický společník, pomáhá jim zvládat stres, podporuje jejich sebevědomí a vytváří důvěru.

  • S lidmi se sníženou pohyblivostí Terry poskytuje pomoc při chůzi s berlemi, ráda posedí a vyposlechne "starosti" a je asistenční při pohybu nebo jako podpora při rehabilitaci. Pro seniory Terry představuje společníka, který jim pomáhá udržovat aktivní životní styl, poskytuje jim společnost a podporuje jejich duševní i fyzické zdraví.

  • Terry je opravdu úžasný pomocník pro ty, kteří ji potřebují!

  • Terry je oblíbená u dětí, těhotných i seniorů. 

 

DODATEK:

Po zkušenostech z dětských oddělení v nemocnicích a domovech pro seniory jsem zjistil, že je toho na TERRY moc - proto jsem se rozhodl pouze o "soukromé lekce" v rámci "SMOZ" - /max. 25 osob/ 2x týdně. 

Stejně jako člověk, tak i pes potřebuje regenerovat a vstřebat vše to, co do sebe dostává. Už nechci a nebudu JI / JE nikdy přetěžovat!!!

Ani jedna z holek není "stavěná" na 73 klientů dětí denně - ony to dají, ale pak prospí 3dny a jsou apatické jako liška při posledním stádiu vztekliny :-).

Na 7 měsíců jsme tuto aktivitu omezili a je vidět, že jsem udělal jedině dobře - jsou klidnější, vyrovnané, nevystresované, hravé a hlavně je na nich vidět úleva!

TERRY s JESS jsou pro nás jako děti a nechci a nemám zapotřebí je přetěžovat. 

Terry a  canisterapie
Terry a canisterapie

CANISTERAPIE, TĚHOTENSTVÍ A ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÍ.

  • TERRY může poskytnout těhotné ženě důležitou mentální podporu a pohodlí v pohybu v této fázi života. Její přítomnost a ochota pomáhat s běžnými úkoly mohou těhotné ženě ulevit od pocitu izolace nebo přetížení /při cvičení "mazlení", přilehnutí a pod/.

  • TERRY může být emocionální oporou, poskytující prostor pro vyjádření pocitů a obav spojených s těhotenstvím a mateřstvím. Její podpora může pomoci těhotné ženě cítit se podporovanější a jistější v této transformační fázi života.

  • Pro zdravotně postižené osoby může TERRY poskytnout praktickou pomoc a zvýšit jejich nezávislost. Působí jako společník a zlepšuje jejich celkovou kvalitu života.

  • TERRY schopnosti mohou být přizpůsobeny potřebám každého klienta dle vlastních přání, aby mohla poskytnout co nejefektivnější podporu a pomoc.

TERAPIE v PRAXI.

IMG_6852
IMG_6849
IMG_6848
IMG_6850
IMG_6851
bottom of page